| Afmeting | 600x400x100 mm |
| Bouwafval | ca. 2 % |
| Brandklasse | A1 |
| Brandklasse norm | EN 13501-1 |
| Brandklasse normnaam | Brandclassificatie van bouwproducten en bouwdelen - Deel 1: Classificatie op grond van resultaten van beproeving van het brandgedrag |
| Breedte (mm) | 400 |
| Druksterkte | 4,5 |
| Elasticiteitsmodulus | E 2259 N/mm² |
| Gemiddelde druksterkte | ≥ 4,5 N/mm² (gemiddeld) |
| Gewicht (kg) | 1051,6 |
| Gewicht eenheid | pallet |
| Gewichtklasse | 550 |
| Hoogte (mm) | 100 |
| KOMO keur | Ja |
| Kantafwerking algemeen | glad |
| Kantafwerking fabrikant | glad |
| Kwaliteitsklasse | G4 |
| Lengte (mm) | 600 |
| Lineaire uitzettingscoëfficiënt | 8 - 10-6 K |
| Materiaal | Cellenbeton |
| Merk | H+H |
| Normering / Certificering 1 | Cellenbeton volgens NEN-EN 771-4 Klasse 1, voor gebruik in dragende en niet dragende metsel- of lijmconstructies. |
| Omschrijving brandklasse | Onbrandbaar |
| Overige kenmerken | Parallelliteit: ≤ 1,0 mm | Gemiddelde volumieke massa (droog): 675 kg/m³ ± 25 kg | Initiële karakteristieke schuifsterkte fvko: 0,3 N/mm² (vaste waarde) | Karakteristieke buig-treksterkte fxk2 (zonder/met mortel in verticale groeven): 0,163 N/mm² - 0,228 N/mm² | Luchtgeluidsisolatie: Dichtheid 675 ± 25 kg/m3 | Wateradsorptie: Niet onbeschermd toepassen |
| Soortelijke warmte | C 840 J/kgK |
| Tolerantiecategorie | TLMB |
| Verbruik | 1,6 kg lijm per m2 |
| Verwerking | Alle producten van H+H zijn eenvoudig te verwerken en te bewerken. Doordat de lijmblokken licht van gewicht zijn, kan er zonder veel inspanning een wand gelijmd worden. Ze zijn ook op iedere gewenste maat te zagen. Bij een vlakke wand kan met een afwerking van slechts één enkele laag stukwerk worden volstaan, daarna is de wand klaar voor behang enz. Tegels kunnen direct op de wand worden gelijmd. Tevens is het mogelijk zaken te bevestigen zonder te boren, wat het ophangen van schilderijen of andere decoraties zeer eenvoudig maakt. |
| Vlakheid | ≤ 1,0 mm |
| Voordelen | Licht van gewicht en grote draagkracht: H+H produceert lijmblokken in de kwaliteit G4/550. Deze kwaliteit kan worden toegepast voor zowel dragende als niet dragende wanden zoals binnenspouwbladen en (brandwerende) scheidingswanden. Het biedt vele mogelijkheden voor allerlei soorten bouwconstructies. | Ruimteklimaat: H+H lijmblokken zijn diffusieopen en gemaakt van 100% anorganisch materiaal. De hoge wandoppervlakte- temperatuur tijdens het stookseizoen en de goede warmte-isolatie in de zomer zorgen voor een aangenaam binnenklimaat. | Waardevast: H+H lijmblokken bestaan uit natuurlijke materialen en zijn resistent tegen rot en schimmel en zijn de perfecte oplossing voor natte en vochtige ruimtes. Ze verouderen niet in de loop van de tijd door bijvoorbeeld UV straling. | Brandwerendheid: H+H lijmblokken zijn onbrandbaar conform Euroklasse A1, net zoals alle andere H+H Benelux cellenbeton producten. H+H produceert een bouwmateriaal met "ingebouwde" brandveiligheid en is geschikt voor brandwerende wanden in alle soorten gebouwen. | Geluidsisolatie: De cellenstructuur van H+H lijmblokken heeft een gunstig effect op de geluidsisolatie. Het heeft door zijn interne materiaaldemping een ca. 2 dB betere geluidsisolatie dan vergelijkbare bouwelementen van andere bouwmaterialen. | Warmte-isolatie: H+H lijmblokken zijn een massief bouwmateriaal met de beste warmte-isolatie. H+H produceert lijmblokken, waarvan het warmte isolerend vermogen groot is. In de zomer blijft de warmte buiten en in de winter binnen. |
| Vormvastheid | ≤ 0,2 mm/m |
| Warmtegeleidingscoëfficient (Lambda-waarde) | 0,132 |
| Warmtegeleidingscoëfficiënt volgens EN 1745 (lambda-10, droog, P=90%) | 0,131 |
| Waterdampdiffusieweerstandsgetal | 5-10 |