De montagevriendelijke oplossing voor zware belastingen in plaatmateriaal.
| Boordiameter | 10 mm |
| Boorgatdiameter | 10 |
| Brutogewicht (kg) | 0,279 |
| Commerciële omschrijving | De montagevriendelijke oplossing voor zware belastingen in plaatmateriaal. |
| Gewicht eenheid | doos |
| Intrastatcode | 39269097 |
| Kortingsgroep | 121 |
| Land van herkomst | CZ |
| Materiaal | Kunststof |
| Max. dikte aanbouwdeel | 55 mm |
| Max. plaatdikte | 55 |
| Merk | Fischer |
| Met dopmoer | Nee |
| Met sluitring | Nee |
| Met zeskantmoer | Nee |
| Min. boorgatdiepte | ls - tfix + 10 mm |
| Min. diepte holle ruimte | 40 |
| Nuttige lengte | ls - 55 mm |
| Oppervlaktebescherming | Overig |
| Pluglengte | 50 |
| Pluglengte | 50 mm |
| Toepassing | De montagevriendelijke oplossing voor zware belastingen in plaatmateriaal. |
| Toepassing 2 | Hangende keukenkasten| Wandkasten| Boekenplanken| Kledingkasten| Leuningen| Schilderijen| Spiegels| Lampen| Zware hangmanden |
| Toepassingsgebied | Geschikt voor: | Gipsplaat| Gipsvezelplaat| Houten platen (bijv. OSB, spaanplaat, MDF, etc.)| Staalplaat| Kunststof platen| Holle bouwsteen van beton| Ook geschikt voor: | Volle materialen als beton en hout |
| Uitgebreide toelichting 1 | De nylon tuimelplug fischer DuoTec voor hoge trek- en dwarskrachten door 2 componenten. Gemakkelijke montage met een geringe boorgatdiameter van 10mm en kort tuimelelement ook in nauwe en geïsoleerde holle ruimten. Gemakkelijk voormontage, de plug valt ook zonder schroef niet in het boorgat. De DuoTec snijdt niet in de gipsplaat waardoor deze zijn maximale stevigheid behoudt. Het tuimelelement gaat achter de plaat automatisch open waardoor het draagvermogen wordt ontplooid. Door de flexibele schroefbevestiging van roestvast staal kan de tuimelplug met hout- of spaanplaatschroeven of metrische haak- en draadstangen met contramoer worden gebruikt. Wanneer het gat in massieve bouwmaterialen is geboord werkt de plug als een spreidplug. |
| Uitgebreide toelichting 2 | Der nylon tuimelplug fischer DUOTEC voor hoge trek- en dwarskrachten door 2 componenten. Gemakkelijke montage met een geringe boorgatdiameter van 10 mm en kort tuimelelement ook in nauwe en geïsoleerde holle ruimten. Gemakkelijk voormontage, de plug valt ook zonder schroef niet in het boorgat. Hoeft niet worden ingesneden waardoor de gipsplaat verzwakt zou kunnen worden. Het tuimelelement gaat achter de plaat automatisch open waardoor het draagvermogen wordt ontplooid. Door de flexibele schroefbevestiging van roestvast staal kan de tuimelplug met hout- of spaanplaatschroeven of metrische haak- en draadstangen met contramoer worden gebruikt. Wanneer het gat in massieve bouwmaterialen is geboord werkt de plug als een spreidplug. |
| Uitgebreide toelichting 3 | Door de flexibele schroefbevestiging is het gebruik van schroeven en haken met verschillende draadvormen mogelijk. | Het glasvezelversterkte kunststof en inlegelement met metalen skelet (fischer DUOTEC 12) zorgen voor de opname van hoge trek- en dwarskrachten in alle soorten plaatmateriaal. | De zachte, grijze nylon contactzijde verdeelt de belasting over het hele plaatoppervlak en minimaliseert daardoor een eventuele verzwakking van het dragende bouwmateriaal. | Gangbare boorgatdiameters en een kort tuimelelement zorgen voor een gemakkelijke montage, ook in kleine of geïsoleerde holle ruimten. | De witte flenshuls met vergrendelfunctie zorgt voor een snelle en veilige montage van de plug in het boorgat. | Met schaalverdeling op de band (fischer DUOTEC 12) voor het bepalen van de vereiste schroeflengte (schaalwaarde + 20 mm). |
| Uitvoering | Met schroefdraadschacht |
| Uitvoering | Zonder schroef |
| Unique selling points | Een combinatie van twee materiaalcomponenten voor meer vermogen.| Gebruik van spaanplaatschroeven, haken met ringen en schroeven met metrische schroefdraad.| De flenshuls versterkt het boorgat en maakt duidelijk hogere dwarskrachten mogelijk.| De gebogen handgreep maakt het opsporen van hindernissen mogelijk voordat met de montage wordt begonnen. |
| VdS keur | Ja |
| Verpakking (lijst) | Doos |
| Verwerking | De fischer DuoTec is geschikt voor voorsteekmontage.| Gemakkelijke montage met behulp van gangbare 10 of 12 mm boren.| Door het korte tuimelelement geschikt voor nauwe, ook met minerale wol geïsoleerde holle ruimtes. Houdt wel rekening met de minimale diepte, zodat het tuimelelement kan kantelen.| In massieve ondergronden zoals bijv. beton of hout werkt de plug als een spreidplug. Het gebruik van spaanplaatschroeven wordt in dit geval aangeraden.| De flexibele schroefopname maakt het gebruik van hout-, spaanplaat en metrische schroeven en haken mogelijk. |
| Voordelen | Door de flexibele schroefbevestiging is het gebruik van schroeven en haken met verschillende draadvormen mogelijk.| Het glasvezelversterkte kunststof en de metalen insert (fischer DuoTec 12) zorgen voor de opname van hoge trek- en afschuifbelastingen in alle soorten plaatmateriaal.| Het zachte grijze nylon verdeelt de belasting over het hele plaatoppervlak en minimaliseert daardoor een eventuele verzwakking van de gipsplaat.| Gangbare boorgatdiameters en een kort tuimelelement zorgen voor een gemakkelijke montage, ook in kleine of geïsoleerde holle ruimten.| De witte flenshuls met vergrendelfunctie zorgt voor een snelle en veilige montage van de plug in het boorgat.| Met schaalverdeling op de band (fischer DuoTec 12) voor het bepalen van de vereiste schroeflengte (schaalwaarde + 20 mm). |