Te halveren blokken en hoekblokken zitten standaard in het pakket.
| Afmeting | 290x140x190 mm |
| Afschuifsterkte | Prestaties: EN 998-2:2010 (Europees beoordelingsdocument volgens volgens NEN-EN 771-3 artikel 5.12) |
| Afwerking | Vuilwerk |
| Betonkwaliteit | grindbeton |
| Brandklasse | A1 |
| Brandklasse norm | EN 13501-1 |
| Brandklasse normnaam | Brandclassificatie van bouwproducten en bouwdelen - Deel 1: Classificatie op grond van resultaten van beproeving van het brandgedrag |
| Breedte (mm) | 140 |
| Bruto droge volumieke massa (kg/m3) | 2000/1800 |
| Buigtreksterkte | Prestaties conform NEN-EN 1052-2 (Europees beoordelingsdocument volgens volgens NEN-EN 771-3 artikel 5.13) |
| CE-markering | Ja |
| Dichtheid | Sg. 2050 kg/m3 |
| Druksterkte | min. 15 N/mm2 |
| Druksterkte volgens EN 998-2 | M5 |
| Gemiddelde genormaliseerde druksterkte | min. 20 N/mm2 |
| Geschikt voor zichtwerk | Nee |
| Gewicht | 12,7 |
| Gewicht (kg) | 12,7 |
| Gewicht eenheid | st |
| Hechtsterkte | 0,15 N/mm^2 |
| Hoogte (mm) | 190 |
| KOMO keur | Ja |
| Kleur | Grijs |
| Lengte (mm) | 290 |
| Levering | Volle vracht: 2430 st |
| Maatafwijkingsklasse | D1 |
| Maattolerantie | Tolerantie Breedte: +3 / -5|Tolerantie Hoogte: +3 / -5|Tolerantie Lengte: +3 / -5 |
| Materiaal | Beton |
| Merk | BIA Beton |
| Netto droge volumieke massa (kg/m3) | 2000 |
| Omschrijving brandklasse | Onbrandbaar |
| Oppervlak | Glad |
| Overige kenmerken | Lineaire uitzettingscoefficient (per m/6m.K) = 10,1 |
| Thermische kenmerken | Prestaties: NEN-EN 1745 (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.6) |
| Toepassing | T.b.v. (dragende) binnen- en buitenmuren, funderingen en kelders. |
| Toepassing 2 | Fundering;Grond-/waterkerend;Vuilwerk - binnen;Vuilwerk - buiten |
| Toepassingsklasse | IV (volgens BRL2340) |
| Uitgebreide toelichting 1 | Te halveren blokken en hoekblokken zitten standaard in het pakket. |
| Verbruik | 16,5 st/m2 |
| Verbruik specie (ltr/m2) | Nat met stootvoeg: 17,6 | Nat zonder stootvoeg: 13,2 |
| Verwerking | Metselwerk |
| Vlakheid | NPD |
| Vochtgedrag 1 | Max 0.6 mm/m¹ (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.9) |
| Vochtgedrag 2 | Prestaties conform EN 1745 (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.10) |
| Volumieke massa | 2000-2200 kg/m3 (prestaties conform NEN-EN 771-3 (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.4.1;5.4.2 en 5.4.3)) |
| Vormkenmerken | Groep 1 steen voor EN 1996-1-1 |
| Vorst-dooi weerstand | F2/D (prestaties conform NEN-EN 771-3 (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.7)) |
| Vorstbestandheid volgens EN 772-22 | F2 (D) |
| Warmtegeleidingscoëfficiënt volgens EN 1745 (lambda-10, droog, P=90%) | 1,19 |
| Wateropname | Max 40 g/m2.s (Europees beoordelingsdocument NEN-EN 771-3 artikel 5.8) |