Alkreflex® Roof 1.7 is een meerlaags isolerend ademend membraan. Het is waterdicht, damp-open, isolerend en ruimte besparend. Uitermate geschikt bij toepassing waar aanpassingen van goot en boeideel door de dikte niet of nauwelijks aangepast mag worden, zoals bij monumenten of rijtjeswoningen. Alkreflex® Roof 1.7 bestaat uit een kern van high density wol, afgesloten door twee dampopen membranen. De onderste laag draagt door middel van reflectie van warmtestraling (infrarood) bij aan de totale warmteweerstand van de constructie. Alkreflex® Roof 1.7 bevat geen stiksels waardoor lucht of vochtlekken voorkomen worden. Alkreflex® Roof 1.7 is een efficiënte en effectieve isolatieoplossing met gering ruimteverlies. Alkreflex® Roof 1.7 dient als damp-open en waterdichte laag te worden toegepast aan de koude zijde van de constructie. De waterdichte laag dient naar buiten te worden gericht. Voor een optimaal resultaat wordt geadviseerd om de reflecterende laag minimaal 20 mm vrij te houden van de ondergrond. Alkreflex® Roof 1.7 kan zowel in nieuwbouw als in renovatiewerkzaamheden worden toegepast in gevel en dak constructies. Alkreflex® 1.7 dient horizontaal en dakpansgewijs te worden aangebracht. Alkreflex® 1.7 is uitgevoerd met een overlap flap voor uitstekende afwatering zonder opbouw van dikte. De overlappen over de gehele lengte aftapen met VASTR® Spinvlies tape voor een lucht- en waterdichte afwerking. Het materiaal dient bevestigd te worden tussen knellatten. Voor een optimale reflectie wordt geadviseerd een luchtspouw aan te houden van minimaal 20 mm aande aluminium reflectie zijde.
| Akoestische isolatie | Ja |
| Bekleding achter-/onderzijde dampdicht | Nee |
| Bekleding voor-/bovenzijde dampdicht | Nee |
| Brandklasse | F |
| Brandklasse norm | EN 13501-1 |
| Brandklasse normnaam | Brandclassificatie van bouwproducten en bouwdelen - Deel 1: Classificatie op grond van resultaten van beproeving van het brandgedrag |
| Breedte (mm) | 1200 |
| Buismontage mogelijk | Nee |
| Dampweerstand (Sd) | 0,068 m |
| Dichtheid | 102 gr / m² |
| Geschikt voor gevel | Ja |
| Geschikt voor plafond | Nee |
| Geschikt voor verwerking in aarde/ondergrond | Nee |
| Geschikt voor vloer | Nee |
| Geschikt voor wand | Nee |
| Gewicht (kg) | 15 |
| Gewicht eenheid | rol |
| Halogeenvrij | Nee |
| Intrastatcode | 68061000 |
| Kleur | Grijs / Zilver |
| Lengte (mm) | 10000 |
| Materiaal | Glaswol |
| Materiaal bekleding achter-/onderzijde | Aluminium |
| Materiaal bekleding voor-/bovenzijde | Overig |
| Merk | Meuwissen Gerritsen |
| Met decoratieve afwerking | Nee |
| Met spijkerflenzen | Nee |
| Omschrijving brandklasse | Uiterst brandbaar |
| Temperatuurbestendigheid | -20 - 80°C |
| Temperatuurbestendigheid | -20 - 80 |
| Thermische isolatie | Ja |
| Treksterkte | Initieel minimaal lengterichting 400N/50mm | Initieel minimaal dwarsrichting 400N/50mm |
| Uitgebreide toelichting 1 | Alkreflex® Roof 1.7 is een meerlaags isolerend ademend membraan. Het is waterdicht, damp-open, isolerend en ruimte besparend. Uitermate geschikt bij toepassing waar aanpassingen van goot en boeideel door de dikte niet of nauwelijks aangepast mag worden, zoals bij monumenten of rijtjeswoningen. Alkreflex® Roof 1.7 bestaat uit een kern van high density wol, afgesloten door twee dampopen membranen. De onderste laag draagt door middel van reflectie van warmtestraling (infrarood) bij aan de totale warmteweerstand van de constructie. Alkreflex® Roof 1.7 bevat geen stiksels waardoor lucht of vochtlekken voorkomen worden. Alkreflex® Roof 1.7 is een efficiënte en effectieve isolatieoplossing met gering ruimteverlies. |
| Uitgebreide toelichting 2 | Alkreflex® Roof 1.7 dient als damp-open en waterdichte laag te worden toegepast aan de koude zijde van de constructie. De waterdichte laag dient naar buiten te worden gericht. Voor een optimaal resultaat wordt geadviseerd om de reflecterende laag minimaal 20 mm vrij te houden van de ondergrond. Alkreflex® Roof 1.7 kan zowel in nieuwbouw als in renovatiewerkzaamheden worden toegepast in gevel en dak constructies. |
| Uitgebreide toelichting 3 | Alkreflex® 1.7 dient horizontaal en dakpansgewijs te worden aangebracht. Alkreflex® 1.7 is uitgevoerd met een overlap flap voor uitstekende afwatering zonder opbouw van dikte. De overlappen over de gehele lengte aftapen met VASTR® Spinvlies tape voor een lucht- en waterdichte afwerking. Het materiaal dient bevestigd te worden tussen knellatten. Voor een optimale reflectie wordt geadviseerd een luchtspouw aan te houden van minimaal 20 mm aande aluminium reflectie zijde. |
| Uitvoering | Overig |
| Vochtwerendheid | 0,068 m |
| Waterdampdoorlatendheid (g/m2/dag) | 300 g / m² / dag |
| Waterdichtheidsklasse | W1 |
| Zelfklevend | Nee |